Istrobot 2014

IMG_0340

V sobotu 26.4. se v Bratislavě konal patnáctý ročník soutěže Istrobot. Zástupci týmu RTO se na tuto soutěž vypravili již třetím rokem, tentokráte v počtu pěti soutěžících.

Po opožděném příjezdu v pátek odpoledne, jsme se ubytovali a vyrazili využít možnosti vyzkoušet si naše roboty na testovacích drahách. Přesunuli jsme se tedy na Slovenskou technickou univerzitu, kde jsme zaregistrovali roboty. Poté jsme vybalili dílničky, začali  testovat a ladit. Ke konci dne byli všichni roboti kromě Kubového Easyho, který začal stávkovat, připraveni. Odjeli jsme tedy z univerzity na večeři a pár hodin spánku před soutěžním dnem.

V  den soutěže jsme se opět dostavili na univerzitu a začli řešit problémy, které se na robotech přes noc objevili a to především náladovost Liliane při snímáni překážky. S přibližujícím se časem ostrých kol přibývaly také problémy s enkódery. Hlavě z těchto důvodů se Liliane nakonec bohužel nepodařilo projet dráhu. Problémy postihly také Honzu, kterému se po pádu jeho Windridera z dráhy ohla osa převodovky. Tento problém se však podařilo vyřešit a tak se mohl Windrider umístit na prvním místě kategorie L1. Z dalších úspěchů stojí za zmíňku první místo v kategorii L2 s Tomášovým robotem BelegII a první místo kategorie myš v bludišti, které obsadil taktéž Tomášův robot Seteve2M. Celkové výsledky naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *