Hranické robotování 2015

IMG_20150324_085951

Dne 24.3.2015 se na střední průmyslové škole Hranice konal 7. ročník soutěže robotů sledujících čáru a my jsme samozřejmě byli při tom.

Na soutěž jsme se vypravili časně ráno a to prvním žlutým vlakem jedoucím z Ostravy směrem k Hranicím. Cestou jsme posnídali a začali probírat strategii na dnešní den, důležité je vyhrát.

Na místo konání soutěže jsme se dostali kolem půl osmé, zaregistrovali se a začali kontrolovat funkčnost robotů. Lilianne opět nezklamala a i přes to, že předchozí den fungovala krásně, nyní vůbec nekomunikovala. Následoval teda kolotoč shánění páječky, oprav, ladění a dalších oprav.

Honza se v mezičase snažil běhat kolem s GoPro kamerou a pořídit nějaké zajímavé záběry a nakonec jeden z nárazníku Mechanika vyšel výborně.

V průběhu celého dne jsem se snažil s Lilianne dotáhnout na Tomášového Belega II.b, což se mi na poslední dráze povedlo, nicméně ani to nestačilo na celkové překonání. Celkové umístění je teda Beleg II.b na prvním místě, Liliane druhé místo, Mechanik pátý a Windrider šestý.

edit Bodie: Alespoň pro malé doplnění, dané umístění, které zmínil Matěj, platí v kategorii Open, která byla pro vysokoškoláky a veřejnost (tedy především pedagogický doprovod). Ovšem u Belega a Lilly lze umístění vzít i globálně, jakožto výsledky ze všech soutěžících. Další videa naleznete na našem youtube kanále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *