Istrobot 2015

Léto začíná, venku se pomalu začínají objevovat sukně a soutěžní sezóna se nám chýlí ke konci… Pro nás to znamená jediné, hurá za starými přáteli do Bratislavy na další ročník soutěže Istrobot!

IMG_1703

Tak nám uplynuly dva týdny po soutěži RoboChallange a znovu se scházíme v páteční dopoledne 24.4. na nádraží a čekáme na vlak směřující na jih. Tentokráte jsme však nezamířili do Vídně, ale do staré dobré Bratislavy.

Jako každý rok jsme se ubytovali na kolejích a rovnou si to zamířili testovat naše roboty. My, jako i všichni ostatní testeři, jsme brzo zjistili, že úseky tvořené barevnou izolační páskou budou pro naše roboty jako neviditelné miny. Po otestování robotů pro všechny tři kategorie sledovače čáry (L1-L3) nám stouplo sebevědomí a vítězství jsem už měli nadosah. Ale jak už to bývá, tak naši roboti byli jiného názoru.

A tak to druhý den, v sobotu 25.4., začalo. Po startu soutěže a natažení nové dráhy jsme se všichni pustili do finálního ladění. Po prvním kole bylo vidět, že robotům barevná izolační páska nevyhovuje. Mnoho robotů po testech na nové dráze ani radši nestartovalo, jiní zase nedojeli do cíle. Jen hrstka odvážných splnila na této nové dráze to co se od nich očekávalo.  Členitá dráha našim robotům, vyladěným po posledních soutěžích na nejvyšší rychlosti, neudělala dobře. I přes technologickou převahu a know-how nás naše sofistikované algoritmy zklamaly a kategorie L2 a L3 se nám nepodařilo dokončit. Zato v kategorii L1 jsme využili plný potenciál rychlosti našich robotů a s přehledem obsadili první místo s robotem „Lilianne“, které těsně na paty šlapal robot „WindRider“. Jak už to bývá zvykem, tak robot „Steve 2M“ vyhrál s přehledem soutěž „Myš v bludišti“ a i přes vysoký počet přihlášených robotů obhájil zlatou medaili.

DSC_6730

Ze soutěže jsme odjížděli s dvěma medailemi a mnoho nápady na roboty a různé zlepšováky. Příští rok už budou ty medaile naše!!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *